Začni budovať svoje oplotenie ešte dnes

Aké rôzne druhy zábradlí u nás nájdete?

Vďaka tomu, že sa venujeme výrobe z kovu už niekoľko rokov, sme za ten čas svoje portfólio rozšírili o najpoužívanejšie typy zábradlí. Nájdete u nás ako tradičné kované zábradlia, tak aj moderné, či úplne jednoduché nadčasové vzory.

Kované zábradlie

Pri výbere kovaného zábradlia máte na výber z nekonečného množstva vzorov, nakoľko jednotlivé prvky si môžete vyskladať podľa vlastnej predstavy. Často si u nás klienti vyskladajú zábradlie podľa už osadenej kovanej brány tak, aby spolu ladili. Kované zábradlia povrchovo upravujeme žiarovým pozinkom a vy si už môžete vybrať v akej farbe bude finálny vrchný nástrek.Po výbere farebného odtieňa, ktorý je zväčša čierny môžete zábradlie ozvláštniť o takzvanú patinu v troch odtieňoch (medená, zlatá a strieborná). Pozrite si pár zábradlí z našej ponuky.

Jednoduché nadčasové zábradlie

Moderný tvar domu znesie takmer akékoľvek zábradlie, ale ak ste milovníci jednoduchosti a nadčasovosti, rozhodne odporúčame siahnúť práve po tomto type zábradlia. Tento typ zábradlia vyrábame v hliníkovej verzii a aj v pozinkovanej oceli. Farebný odtieň si môžete vybrať zo vzorkovníka RAL odtieňov. Medzi najčastejšie používané farebné odtiene sú tieto: antracitová, čierna a rôzne odtiene sivej. Často si klienti vyberú farebný odtieň podľa farby okien, dverí, či žalúzii.

Zábradlie z ťahokovu

Zábradlie, za ktorým sa doslova schováte pred susedmi. Áno, tento typ zábradlia sa používa, ako dokonalá bariéra medzi vami a okolitým svetom. Ide o typ pozinkovaného plechu, do ktorého sú vysekané minimálne otvory, vďaka ktorým získať súkromie na vašom balkóne.

Lamelové zábradlie

Lamely sú v súčasnosti veľkým trendom a ako sme uvádzali pri bránach, že sú hitom sezóny, inak tomu nie je ani pri zábradliach. Pri výrobe zábradlia z lamelí, vieme prispôsobiť ich šírku a hustotu prispôsobiť vašej preferencii.

Zábradlie zo skla

Zachovať si výhľad  z balkóna a zároveň vytvoriť bezpečných prechod. Zábradlie zo skla je možnosť, ktorá vám ponúka neobmedzený výhľad pri pobyte na vašom balkóne, či terase. Na výber máte z niekoľkých druhov skla, či už číreho, mliečneho alebo bronzového.

Často kladené otázky​

Aká výška zábradlia je odporúčaná kvôli kolaudácii a bezpečnosti?

V praxi sa stretávame s odporúčanou výškou 1,10 m od nuly napr. balkónovej dosky. Je to zároveň aj bezpečná výška.

Mám riešiť zábradlie ešte pred zateplením?

Ideálne je, ozvať sa ešte pred zateplením, prekonzultujeme montáž konzol najmä, ak plánujete zatepľovať s polystyrénom hrubým ako 20 cm. Pre nás je ideálne, ak kotvíme do betónu a naopak o niečo náročnejšie je kotvenie do tehly. Určite si dajte pozor aj na miesta, kade vedú káble, aby pri montáži nedošlo k poškodeniu. V súčasnosti zábradlie komplet montuje pred samotným zatepľovaním.

Čo robiť, ak máme už zateplené a chceme balkónové zábradlie?

Ak nemáte nič predpripravené vždy sa dá vymyslieť vhodná varianta kotvenia samotného zábradlia.

Ozvi sa nám na bezplatný termín zamerania a začni budovať svoje zábradlie ešte dnes.