Začni budovať svoje oplotenie ešte dnes

Aké brány u nás nájdete?

U nás nájdete brány takmer pre každú potrebu pozemku. Na výber máte z hliníkových a oceľových brány, ktoré vyhotovujete na mieru. Podľa čoho zistíte, akú bránu potrebujete?

Zväčša druh brány viete určiť podľa veľkosti vášho pozemku. Do menších priestorov sa používajú skladacie a teleskopické brány. Naopak, ak máte priestoru dostatok je možné rozmýšľať nad kúpou samonosnej, jednokrídlovej, či dvojkrídlovej brány.

Samonosná brána

Samonosná brána je druh posuvnej brány, ktorá nemá žiadnu vodiacu lištu, takzvanú koľajnicu a na jej vyváženie slúži záves. Samonosná brána si vyžaduje väčší priestor na celkové otvorenie. Pri otvorení samonosnej brány budete potrebovať priestor vo veľkosti čistého otvoru plus závesu, ktorý zväčša tvorí 1,5 násobok čistého otvoru.

Samonosné brány vyrábame buď z pevnej pozinkovanej ocele alebo prírodného hliníka. Ponúkame ich v rôznych prevedeniach: lamelové brány, brány z ťahokovu, kované brány, brány z plechu. Uvítame aj vašu vlastnú predstavu o vzore brány.

Brána vedená po koľajnici

Inak povedané koľajnicová brána je brána, ktorá je vedená po vodiacej lište takzvanej koľajnici. Koľajnicové brány majú hneď niekoľko výhod. Ak uvažujete nad zakúpením pohonu k bráne, tak tieto typy brán sú veľmi šetrné k pohonu, nakoľko ho tak nezaťažujú vlastnou váhou. Čo sa týka funkčnosti brány vedenej po koľajnici už dávno nie je pravdou, že by spôsobovali časté poruchy kvôli vodiacej lište. My používame odolné vodiace lišty, ktoré nijako nebránia plynulému chodu brány.

Koľajnicové brány vyrábame z pevnej ocele alebo prírodného hliníka. Ponúkame ich v rôznych prevedeniach: lamelové brány, brány z ťahokovu, kované brány, brány z plechu. Uvítame aj vašu vlastnú predstavu o vzore brány.

Teleskopická brána

Teleskopické brány boli vytvorené tak, aby umožnili posuvnej bráne zaberať menej miesta na strane, kde sa má brána otvárať tým, že z jedného krídla sú urobené dve, ktoré sa pohybujú pri otvorení vedľa seba. Opäť u nás nájdete teleskopickú bránu vyrobenú z pozinkovanej ocele a prírodného hliníka. Na pohodlné otvorenie teleskopickej brány montujeme pohon, ktorý ju otvorí po stlačení tlačidla na ovládači. Teleskopické brány môžu byť vyrobené na štýl samonosnej brány, čiže dve a viac krídel sa otvára bez spodnej vodiacej lišty, alebo naopak dve a viac krídel sa otvára pomocou vodiacej lišty.

Ponúkame ich v rôznych prevedeniach: lamelové brány, brány z ťahokovu, kované brány, brány z plechu. Uvítame aj vašu vlastnú predstavu o vzore brány.

Dvojkrídlová brána

Funguje na princípe otvárania dvoch krídel. Oproti jednokrídlovým bránam vám poskytnú väčší priestor pre príjazdovú cestu oproti jednokrídlovým bránam. Otváranie zo stredu pôsobí elegantne a je možné ich otvárať buď manuálne alebo elektricky na pohon. Všetky typy brán, ktoré u nás nájdete sú montované buď do murovaných alebo oceľových stĺpov. S celou predprípravou vyvedenia kabeláže pre pohon k bráne vám pomôžu aj naše schémy, ktoré si môžete zdarma stiahnuť na tomto odkaze „CHCEM SCHÉMU“

Ponúkame ich v rôznych prevedeniach: lamelové brány, brány z ťahokovu, kované brány, brány z plechu. Uvítame aj vašu vlastnú predstavu o vzore brány.

Jednokrídlová brána

Tento typ brány pozostáva z jedného krídla, ktoré sa môže otvárať dovnútra alebo von. Brána je bezpečne pripevnená k pevnému stĺpu alebo do múra. Na mieru vyrábame bezpečné a zároveň vzhľadovo zaujímavé brány a nie je to výnimkou ani pri jednokrídlových bránach. Máte na výber opäť z množstva vzorov od lamelových až po tradičné kované brány.

Ponúkame ich v rôznych prevedeniach: lamelové brány, brány z ťahokovu, kované brány, brány z plechu. Uvítame aj vašu vlastnú predstavu o vzore brány.

Skladacia brána

Krídlové brány majú tiež svojho pomocníka a je ním skladacia brána, ktorá je tvorená z dvoch a viac krídel po oboch stranách. Skladacie brány sú vhodné, ak máte malý priestor na dvore pre otvorenie. Navrhnuté sú tak, aby šetrili priestor ale aj čas. Systém otvárania/zatvárania skladacích brán vám pomôže dostať sa z rušnej ulice rýchlejšie sa na dvor. Skladacie brány teda nevyžadujú toľko miesta ako iné brány, čím šetria priestor, ktorý môžete inak využiť.

Ponúkame ich v rôznych prevedeniach: lamelové brány, brány z ťahokovu, kované brány, brány z plechu. Uvítame aj vašu vlastnú predstavu o vzore brány.

Často kladené otázky​

Robíte aj hliníkové brány?

Áno, vyrábame aj hliníkové brány a to buď celohliníkové alebo kombináciu pozinkovanej ocele (tá tvorí rám) a výplne z hliníka pri lamelách. Kombinácie hliníka a ocele považujeme za skvelú alternatívu, ak chcete na bráne ušetriť, no zároveň pri veľkých bránach hliníková výplň krásne odľahčí celú bránu.

Ako na betónovú pätku pod bránu?

Ak si neviete rady s betónovou pätkou, ujasnite si najskôr predstavu o šírke a výške brány, pretože podľa rozmerov sa vypočítava betónový základ. Stačí, ak nám napíšte a schému “ako na betónovú pätku” vám pošleme do mailu.

Ako dlho trvá výroba brány?

Výroba brány u nás trvá mimo sezóny (január – apríl) cca 4 týždne. Počas sezóny sú dodacie lehoty dlhšie a to až 6-8 týždňov. Je dobré nás vždy kontaktovať a overiť si aktuálnu situáciu dodania.

Ponúkate k bránam aj pohon?

Áno, ku každému typu brány ponúkame aj pohony. Sme certifikovaní montážnici pohonov a inštalácii sa venujeme už viac ako 5 rokov. Pohony odoberáme od spoľahlivej talianskej firmy KEY, ktorá je známa úzkou špecializáciou a vlastným vývojom pohonov. Ako jedny z mála pohony ešte pred spustením do predaja testujú, čím sa značne minimalizuje možnosť poškodenia pohonu.

Ozvite sa nám na bezplatný termín zamerania a začnite budovať svoje oplotenie ešte dnes.