Začni budovať svoje oplotenie ešte dnes

Chystáte sa objednať novú bránu a plot? Ak chcete vedieť, čo je potrebné mať pripravené vopred, čítajte ďalej.

Ako na betonáž pätky pod bránu, ako na vyvedenie kabeláže na pohon, ale aj to, na čo si dať pozor pri murovaných stĺpov. 

Dobrá predpríprava vám zabezpečí jednoduchý a hladký priebeh následnej montáže nového oplotenia. My vyrábame a inštalujeme množstvo rôznych brán z hliníka a pozinkovaného železa. Pre každý typ brány vám v tomto článku ponúkame na stiahnutie jedinečnú schému celej predprípravy betónovej pätky a kabeláže pre zapojenie pohonu.

Preto, ak sa nachádzate v štádiu pred betonážou pätky pod bránu, či pred samotným vyvedením kabeláže, ste na správnej adrese.

Poďme si predstaviť fázy, v ktorých sa možno práve teraz nachádzate aj vy.

Na pozemku máme ornicu.

V tomto bode ste na úplnom začiatku, čo je pre nás ako dodávateľa brán ideálny stav, kedy je vhodné sa nám ozvať. Dohodnite si termín zamerania a nechajte si poradiť. Pripravíme pre vás rozmery brán a plotov tak, aby vznikol čo najmenší odpad pri samotnej výrobe, čím značne ušetríte.

Stanovené rozmery čistých otvorov je potrebné odovzdať murárom v prípade, že chcete mať oplotenie s murovanými stĺpikmi. Ak netrváte na murovaných stĺpoch a chcete ušetriť čas čakaním a zháňaním spoľahlivej partie murárov, môžete zvoliť variant, že vám dodáme oceľové stĺpy my.

Ako dodávateľ brán sme síce posledný, ale všetky kroky pred sú nesmierne dôležité pre výsledný efekt.

Ak si budete dávať murovať stĺpy, dbajte na to, aby murári dodržali určené rozmery. Stáva sa, že sa po murovaní dostavíme a šírka čistého otvoru alebo výška po čiapku nesedí a je potrebné zasahovať do vyrobených dielcov alebo brány.

Už viete, aký typ brány budete mať (posuvnú alebo koľajnicovú) a teraz môžete postupovať podľa schém a stiahnuť si jednu z nich.

Schéma pre prípravu betónovej pätky a vyvedenie kabeláže na stiahnutie:
Schéma pre samonosnú bránu
Schéma pre koľajnicovú bránu
Schéma pre dvojkrídlovú bránu

Máme betónovú pätku aj vyvedene káble pre pohon

Po vybetónovaní pätky vyzerá pozemok nejako takto. Tu sa ešte stále môžete rozhodnúť, či zvolíte naše oceľové stĺpy, ktoré sa tiež betónujú alebo zvolíte verziu murovaných stĺpov. V tomto článku budeme pracovať s možnosťou murovaných stĺpov, do ktorých sa bude brána a plotové dielce osádzať. Betónovú pätky aj stĺpy si budujete buď na základe nášho osobného stretnutia alebo podľa vlastného uváženia.

Máme vymurované stĺpy a položenú dlažbu

Môžete si všimnúť, že stĺpy sú murované, ale dlažba nie je doložená až do konca. Je to tak správne. Je veľmi dôležité spomenúť vášmu dodávateľovi brán, že plánujete pokladať dlažbu, aká bude výška dlažby, nakoľko od toho sa odvíja aj stanovenie výšky brány. Ak by o dlažbe dodávateľ brán nevedel, môže sa stať, že brána sa vyrobi tak, že buď ostane medzera priveľká alebo nezostane žiadna a brána sa bude po dlažbe škreť.

Oslovenie dodávateľa brán až v tomto bode, začína zameraním čistých otvorov, ktoré ste si predpripravili. Na mieste si vyberiete vzor z katalógu prác, farebný odtieň, materiál, z ktorého má byť oplotenie vyrobené. Cenovú ponuku oplotenia dostanete do 1 maximálne 2 pracovných dní. Ide o nezáväzné stretnutie a nacenenie.

Po odsúhlasení cenovej ponuky si dohodnete platobné a dodacie podmienky. Dodanie novej brány a plotu môže trvať 4 až 6 týždňov.

Objednali sme si bránu na pohon a plotové dielce

Po objednaní čakáte spomínané 4 týždne. V sezóne sa doba čakania môže predĺžiť. Samotná montáž však netrvá viac ako 3 dni. Pri montáži nemusíte fyzicky byť počas celého dňa, nakoľko pre montážnikov je potrebný iba elektrický kábel. O všetko sa postarajú.

Veríme, že vás tento článok aspoň trošku ponoril do sveta brána a plotov. My sa výrobe brán, plotov, zábradlí, či prístreškov venujeme od roku 2016 a za ten čas sme naše služby pre klientov vymysleli tak, aby ste sa o nič nemuseli starať.

Začnite dohodnutím nezáväzného termínu zamerania 0911 593 590. Ak chcete vedieť cenovú ponuku, kliknite sem:

Ozvi sa nám na bezplatný termín zamerania ešte dnes.